Kijken naar geluid
Samen met Lumière organiseert Intro in situ het nieuwe festival KIJKEN NAAR GELUID.
Op 7, 8 en 9 december programmeren de beide buren uit het Statenkwartier concerten, performances en films waarin de schijnbaar vanzelfsprekende koppeling tussen beeld en geluid wordt onderzocht.
FIGNER (licht in het donker)
Vrijdag 7 december, 20.00 uur Lumière
BLUE (licht in het donker)
Vrijdag 7 december, 22.00 uur Lumière
MIXED PROGRAMME (geluid in beeld)
Een niet te missen avondvullend programma waarin de grenzen van beeld en geluid worden afgetast. Met korte films van bijzondere muziekregistraties, afgewisseld met live- performances onder de noemer ‘geluid in beeld’.
Op het programma o.a.: muziek voor 100 metronomen ‘Poeme Symphonique’ van de vorig jaar overleden György Ligeti, de film ‘Music for One Appartment and Six Drummers’, Kämpfende Hände van Erwin Stache, tafelmuziek van Thierry de Mey, een performance van Khe Siang op de klankinstallatie 83,7 Kilo Ohm van Erwin Stache en een nieuwe film van Richard Dols.
Speciaal voor deze avond stelde Paul Devens een mini – programma samen uit bijdragen van onbekende en gerenommeerde kunstenaars en studenten van de Academie Beeldende Kunsten Maastricht.
Zaterdag 8 december, 20.00 uur Lumière
MONOLOOG IN HET DONKER (geluid in het donker)
Topacteur Porgy Franssen brengt de theatermonoloog “Zijde” die slechts voor uw gehoor bestemd is: in het donker!
“Zijde†is het verhaal van de Fransman Hervé Joncour verteld door Porgy Franssen. “Zijde†vertelt het verhaal van een onverklaarbare ziekte onder de zijderupsen in Klein Azië en Egypte. Hierdoor moet Hervé Joncour zijn handel naar het dan nog onbekende Japan verleggen. Daar, in het land van de rijzende zon, stuit hij op de mooiste zijde en raakt hij onder bekoring van een mysterieuze vrouw met niet-oosterse ogen. Hij zal nooit een woord met haar wisselen maar krijgt wel een briefje van haar in de hand gedrukt. Jaarlijks onderneemt hij de enorme reis over land. Bij terugkeer naar zijn leven en vrouw in Zuid-Frankrijk verlangt hij immer terug naar Japan, ‘stervend van heimwee naar iets wat hij nooit zal beleven’.
De Italiaanse auteur en alleskunner Alessandro Baricco (1958) schreef in 1996 de novelle Zijde (Seta).
Net als Novecento leent het boek zich voor een theatrale vertelling. Baricco’s boeken zijn wereldwijd
vertaald en hij is uitgegroeid tot een internationale bestsellerauteur. Zijn werk is bekroond met vele prijzen: Oceaan van een zee won de Premio Viareggoi, Land van glas werd met de Prix Médicis étranger gehonoreerd en Zijde werd in 1998 uitgeroepen tot Booksellers International Book of the Year.
Zondag 9 december, 15.30 uur Werkplaats intro in situ






