Worte ohne Lieder

Hoe schrijf je over muziek?
Met ‘Worte ohne Lieder’ onderzoekt muziekwerkplaats intro | in situ uit Maastricht op een bijzondere manier de verhouding tussen taal en muziek.In de aanloop naar de Boekenweek 2006, die gewijd is aan schrijvers en muziek, vroeg intro | in situ Margriet de Moor, Arjan Peters, Elmer Schönberger, Kasper Jansen, Roland de Beer en Klaas de Vries een recensie te schrijven over een concert dat nog niet plaatsgevonden heeft.

Aan zes jonge componisten werd gevraagd om aan de hand van deze recensie een compositie te schrijven. Het resultaat wordt uitgevoerd door Ensemble Klang.

Tijdens het concert wordt de uitvoering van composities voorafgegaan door het voorlezen van de recensies. ’s Middags organiseert intro | in situ ‘De middag van de muziekkritiek’.

Composities: Federico Reuben (Costa Rica 1978), Sasha Zamler-Carhart (Frankrijk 1975)
Sander Breure (Nederland 1985), Reza Namavar (Nederland 1980), Pete Harden (Engeland)
Jin-Sun Yang (Zuid-Korea 1979).

Worte Ohne Lieder wordt ook nog vertoond in de Balie in Amsterdam (03-03-06) en het Korzotheater in Den Haag (21-04-2006)

[vimeo 714739 Worte ohne lieder]


Uitvoerder:

Ensemble Klang


Datum:

vrijdag 17 maart 2006


Tijd:

19:00 uur Start concert: 20.30 uur


Locatie:

Stadsbibliotheek Centre Ceramique


Adres:

Avenue Ceramique 50, Maastricht


Entree:

Middagprogramma gratis Avondconcert: € 10,-